قهوه قجری چیست ؟!

قهوه قجری و تاریخچه آن 

قهوه قچری چیست ؟! احتمالا شما هم با شنیدن نام این قهوه یاد آهنگ معروف و یا داستان های متعددی می افتید که راجع به این نوع قهوه شنیده اید . اما به راستی تاریخچه این قهوه چیست ؟ چرا انقدر بر سر زبان ها است ؟ ویژگی های منحصر به فرد آن چیست ؟ برای فهمیدن پاسخ کامل این سوال ها کافیست تا در ادامه با ما همراه باشید . اگر شما نیز نکته ای در این موضوع می دانید که ما از آن بی خبریم حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید .

قهوه قجری چیست ؟!

در زمان های قدیم ، نوشیدنی اول مردم ایران قهوه بود . در آن زمان بسیاری از اروپاییان و مردم های دیگر هیچ شناختی نسبت به این نوشیدنی خوش طعم نداشتند . تا اینکه به دلیل جنگ ها و اتفاقات مختلف سیاسی جای این دو نوشیدنی در ایران و جهان تغییر پیدا کرد و همانطور که هم اکنون مشاهده می کنید بسیاری از مردم ایران چای را به قهوه ترجیه می دهند . این درحالیست که نوشیدنی اول مردم جهان قهوه می باشد .

منظور از قهوه قجری چیست ؟!

در زمان سلطنت قاجاریه ، استفاده از قهوه بسیار شدت گرفت به طوری که تمامی درباریان شاه و افراد ثرروتمند کشور از این نوشیدنی در مهمانی های خود استفاده می کردند . برای مثال برای مراسم خواستگاری دختران ثروتمند همیشه قهوه سرو می شده است . اما متاسفانه عده ای نیز از این فرصت برای ترور افراد مشهور و مقامات استفاده می کردند . و با خوراندن قهوه های سمی و آغشته به سیاه نور ، افراد و شخصیت های گوناگون را به قتل می رساندند . همین امر باعث شد تا قهوه قجری بر سر زبان ها بیفتد و در داستان های مختلف و یا آهنگ ها از آن استفاده شود . از جمله افرادی که تا بحال با نوشیدن قهوه فوت کرده اند می توان به میرزا علی خان مستوفی خزانه و حاج میرزا محمد حسن شیخ الاسلام اشاره کرد .

 


تصویرنام محصولقیمتتعدادخرید
قهوه دان 100 درصد عربیکا دارک رست 454 گرمی Clock Coffee
قهوه دانه دارک رست 100% عربیکا Clock Coffee مدل لندن ( London Blend ) در بسته بندی های 454 گرمی مناسب افرادی است که از خصوصیات قهوه های تلخ استقبال می کنند.
295,000 تومان
قهوه دان 100 درصد عربیکا اسپرسو رست 454 گرمی Clock Coffee
قهوه دانه اسپرسو رست 100% عربیکا Clock Coffee مدل میلان ( Milan Blend ) در بسته بندی های 454 گرمی از ملایم و لایت ترین قهوه های خوشمزه حال روز دنیا می باشد.
295,000 تومان
قهوه دان 100 درصد عربیکا مدیوم رست 454 گرمی Clock Coffee
قهوه دانه مدیوم رست 100% عربیکا Clock Coffee مدل منهتن ( Manhattan Blend ) در بسته بندی های 454 گرمی از خوش طعم و عطر ترین قهوه های حال روز دنیا می باشد.
295,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *