قهوه قجری چیست ؟!

قهوه قجری و تاریخچه آن 

قهوه قچری چیست ؟! احتمالا شما هم با شنیدن نام این قهوه یاد آهنگ معروف و یا داستان های متعددی می افتید که راجع به این نوع قهوه شنیده اید . اما به راستی تاریخچه این قهوه چیست ؟ چرا انقدر بر سر زبان ها است ؟ ویژگی های منحصر به فرد آن چیست ؟ برای فهمیدن پاسخ کامل این سوال ها کافیست تا در ادامه با ما همراه باشید . اگر شما نیز نکته ای در این موضوع می دانید که ما از آن بی خبریم حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید .

قهوه قجری چیست ؟!

در زمان های قدیم ، نوشیدنی اول مردم ایران قهوه بود . در آن زمان بسیاری از اروپاییان و مردم های دیگر هیچ شناختی نسبت به این نوشیدنی خوش طعم نداشتند . تا اینکه به دلیل جنگ ها و اتفاقات مختلف سیاسی جای این دو نوشیدنی در ایران و جهان تغییر پیدا کرد و همانطور که هم اکنون مشاهده می کنید بسیاری از مردم ایران چای را به قهوه ترجیه می دهند . این درحالیست که نوشیدنی اول مردم جهان قهوه می باشد .

منظور از قهوه قجری چیست ؟!

در زمان سلطنت قاجاریه ، استفاده از قهوه بسیار شدت گرفت به طوری که تمامی درباریان شاه و افراد ثرروتمند کشور از این نوشیدنی در مهمانی های خود استفاده می کردند . برای مثال برای مراسم خواستگاری دختران ثروتمند همیشه قهوه سرو می شده است . اما متاسفانه عده ای نیز از این فرصت برای ترور افراد مشهور و مقامات استفاده می کردند . و با خوراندن قهوه های سمی و آغشته به سیاه نور ، افراد و شخصیت های گوناگون را به قتل می رساندند . همین امر باعث شد تا قهوه قجری بر سر زبان ها بیفتد و در داستان های مختلف و یا آهنگ ها از آن استفاده شود . از جمله افرادی که تا بحال با نوشیدن قهوه فوت کرده اند می توان به میرزا علی خان مستوفی خزانه و حاج میرزا محمد حسن شیخ الاسلام اشاره کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *