رست قهوه چیست ؟! معرفی کامل و جامع تفاوت انواع رست قهوه

رست قهوه و تفاوت انواع گوناگون آن

 

رست قهوه یکی از مسائلی است که بسیاری از مشتریان و مصرف کنندگان قهوه همیشه درباره آن از ما سوال می پرسند و به دنبال تفاوت ها و فرق انواع رست قهوه هستند . به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در کلاک کافی ، اولین و بزرگترین مرکز فروش قهوه  درباره آن به شما توضیح کاملی دهیم . پس تا آخر این محتوا همراه ما باشید . چنانچه پس از خواندن کامل این محتوا همچنان ابهامی در این زمینه برای شما باقی ماند آن را با ما در میان بگذارید .

با گذشت زمان و افزایش علاقه مردم به این نوشیدنی ، تولیدکنندگان قهوه تصمیم بر این گرفته اند که با تولید درجه رست های گوناگون ، فروش بیشتری به دست آورند و رضایت مشتریان را کسب کنند . به خصوص در سال های اخیر اهمیت roast برای مردم بیشتر شده.

رست کردن به معنای رشته کردن و به اصطلاح پختن دانه های خام قهوه است . در گذشته دانه ها را تا بیشترین حد ممکن برشته می کردند و به همین دلیل اکثر قهوه های آن زمان Dark Roast و یا Medium Dark بودند . اما امروزه داستان کمی متفاوت است و مدل های دیگری از این محصول وارد بازار شده . بنابراین به پختن دانه های قهوه تا بیشترین حد ممکن ، دارک و یا مدیوم دارک میگویند .

پس از گذشت مدت کوتاهی ، برخی از رستر ها و تولید کنندگان قهوه ، تصمیم گرفتند مدل های دیگری از بو دادن به قهوه را امتحان کنند و آن ها را کمتر برشته کنند و به این ترتیب مدل های لایت رست و مدیوم رست نیز تولید شد که در ادامه همراه با تصاویر ، تفاوت این مدل ها با یک دیگر را برای شما توضیح خواهیم داد .

انواع رست قهوه

دارک رست ( Dark Roast )

دارک رست همان طور که توضیح دادیم یعنی برشته شدن و تفت دادن دانه های خام قهوه تا بالاترین حد ممکن . از ویژگی های این مدل می توان به رنگ قهوه ای کاملا تیره و سوخته ، طعمی سنگین اشاره کرد . همچنین در شکل و ظاهر این مدل ، دانه ها کاملا باز شده هستند . هر مقدار که مدت زمان پخت و درجه حرارت آن بالاتر باشد ، قهوه شما به سمت این مدل پیش خواهد رفت . این مدل دارای وزن کمتری از دیگر مدل ها می باشد اما تفاوتی در میزان کافئین موجود نخواهد داشت . دلیل احساس طعم سنگین در این مدل از رست آن است که به دلیل میزان حجم کمتر در وزن یکسان ، برای سرو قهوه وزن بیشتری از دانه های قهوه را سرو می کنند و این یعنی دریافت کافئین بیشتر در ازای حجم یکسان از نوشیدنی . توجه داشته باشید که خود دسته بندی دارک از مدیوم دارک شروع شده و در نهایت به اولترا دارک خواهد رسید .

مدیوم رست ( Medium Roast)

 

مدیوم رست از میزان برشتگی کمتری برخوردار است . طعم این مدل از قهوه نسبتا سنگین است . رنگ قهوه ای آن روشن و مایل به تیره است . و پس از پختن دانه های آن تا حدودی از هم دیگر باز شده اند و شکافته شده اند . این دسته بندی نیز از لایت مدیوم آغاز و تا دارک مدیوم ادامه دارند و از فروش بسیار خوبی نیز در بازار بهره مند هستند . چنانچه میایل به خرید قهوه مدیوم رست این محصول هستید ما آن را با قیمتی بسیار مناسب به فروش می رسانیم کافیست سری به فروشگاه سایت ما بزنید .

رست قهوه

لایت رست (  Light Medium Roast)

 

قهوه های لایت رست ، از میزان کمترین برشتگی و تیرگی برخوردار هستند . دانه های این مدل تقریبا بسته و بدون شکاف هستند . رنگ آن ها روشن است ، طعم سبکی دارند و از روغن بسیار کمی را دارا هستند . البته خود لایت رست ها دارای دسته بندی های گوناگونی هستند که اولترا لایت تا لایت مدیوم را شامل می شوند . برای فهم دقیق تر این مطلب می توانید تصاویر را مشاهده کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *